Jak i czym czyścić mosiądz? Wszystko co musisz wiedzieć o pielęgnacji uchwytów meblowych

Jak i czym czyścić mosiądz? Wszystko co musisz wiedzieć o pielęgnacji uchwytów meblowych

Jak pielęgnować mosiężne uchwyty aby zostały z nami na lata?

Efektowna, złota barwa mosiądzu jest zasługą połączenia miedzi i cynku. Mosiądz w normalnych warunkach eksploatacji jest odporny na korozję i nie rdzewieje w wodzie. Jest on wytrzymalszy od brązu ponieważ zawiera cynk nadający mu wytrzymałość, a co za tym idzie – twardość.

Podobnie jak miedź, mosiądz jest popularny do użytku w gastronomii. Surowe powierzchnie są bezpieczne do kontaktu z jedzeniem oraz obróbce cieplnej pokarmów. Należy jednak pamiętać, że też wymaga pielęgnacji by długo cieszyć oczy. Nielakierowane powierzchnie z czasem zaczną pokrywać się nalotem, który też jest bezpieczny, do czasu pojawienia się zielonkawo-niebieskiego lub szarawego koloru. W atmosferze zawierającej dwutlenek siarki mosiądz, pokrywa się śniedzią, zwaną inaczej patyną lub grynszpanem, która jest trująca w kontakcie z jedzeniem lub wodą pitną. Czasami efekt ten jest pożądany, stąd tak wszechobecny w architekturze😊 Idealnym przykładem jest charakterystyczny kolor Statui Wolności.

Patynę zawsze można usunąć, elementy metalowe oczyścić i odnowić by znów były bezpieczne i w świetnym stanie.

Uchwyty meblowe sprzedawane w naszym sklepie są pokrywane delikatną warstwą lakieru dzięki czemu nie patynują i świetnie odnajdują się w pomieszczeniach gdzie jest kontakt z wodą, jak kuchnia lub łazienka.

 

Jak czyścić i konserwować, a czego nie robić?

 

Aby dobrze dbać o mosiężne uchwyty, można z czasem zakupić specjalne pasty dostępne w sklepach budowlanych i branżowych. Najlepiej robią to delikatne środki czyszczące dedykowane do mosiądzu. 

Szczotkowane powierzchnie, a takie wykończenie mają nasze gałki i uchwyty do mebli, nie powinny być czyszczone polerującymi środkami ściernymi, ponieważ istnieje ryzyko, że zaczną błyszczeć. Do czyszczenia idealnie sprawdzi się delikatna tkanina, unikaj natomiast szczoteczek z twardym włosiem – mogą porysować czyszczoną powierzchnię.

Nasze uchwyty dzięki temu, że są lakierowane wystarczy przecierać miękką szmatką, ewentualnie z dodatkiem delikatnego środka czyszczącego.

Nie polecamy internetowych sposobów czyszczenia mosiężnych uchwytów typu: ocet, soda + kwasek cytrynowy czy pasta do zębów! Mosiądz nie toleruje kwaśnego środowiska i można w ten sposób uszkodzić produkty. Należy unikać również alkoholu - może on uszkodzić czyszczone powierzchnie. 

Jak czyścić mosiądz?

Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Produkt dnia
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl